Laste sünnipäevapeo idee - mängutoad - Mängutuba Tallinnas

Artikkel on pärit http://www.pidupaev.ee/idee/varvipidu

Mängutoad on lihtne ja põnev viis laste sünnipäevade korraldamiseks

Idee kirjeldus: korralda sinine, roosa või punane pidu. Uskumatu, aga vahel võib ülihea meeleolu luua vaid ühest värvist lähtuv pidu. Lase lauakatmisel, toitude valimisel, kutsekaartide tegemisel ja külaliste riietuses domineerida ühel värvil.

Täieliku elamuse saamiseks võib lisaks riietusele kasutada ka domineerivalt sama värvi sööki – jooki. Näiteks roosal peol saab kasutada kõikvõimalikke peedist tehtud roogasid. Magustoiduks sobib maasikašarlotte tort ja joogiks kõik sobivas toonis joogid: nt jõhvikamorss. Täiuslikuks muutmisel võiks peoruum ka roosa olla! Kui just roosat juba liiga palju ei saa.

Klassikalised värvitoonid must-valge aitavad väga lihtsate vahenditega pidu taas teatud teemasse sobitada. Samas võib must – valgest peost oodata pigem ametlikku laadi, konservatiivset ja soliidset kui lustlikku pidu. Efektselt mõjub ka must-valge peoruum, must-valged lilled ja dekoratsioonid.

Kutsed: kõik saab alguse kutsest, ehk kutse peaks juba vastavat värvitooni ülekaalukalt omama. Rääkides roosast peost peab ka kutse olema roosa.

Toidulaud: toitu on raksem värvitooniga sobitada, kuid siiski võimalik. Lase loovusel vabalt lennata ja uskumatu, aga ka kindla värvitooniga võib toidulaual muljet luua. Näiteks roosa: kõik peediga seonduv, alates rosoljest, kuni peedipirukani välja. Magusroaks maasikad, mis iganes kujul, joogiks jõhvikamorss või maasikamorss.

Muusika: roosat muusikat on raske ette kujutada. Siiski-siiski mingi stiili võib ka roosa värv muusikale ette anda, näiteks minule meenub roosa värviga selline laulja nagu Sandra.

Riietus: pole üldse kahtlustki – sobib kõik, mis on vastavat värvitooni, antud juhul siis roosa.

Mäng: Valgusfoor: üks mängijatest (edaspidi valgusfoor) ütleb värvi ja kõigil, kellel on midagi selle värvilist saavad temast mööda minna. Kellel ei ole, need peavad jooksma valgusfoorist mööda. Kui valgusfoor kedagi puudutab, siis ütleb tema järgmise värvi.

Mängutuba Tallinnas

Mängutuba Tallinnas