Mänguideed vol 3 - Laste sünnipäevad

Fotojaht

Sihtgrupp: alates 3. eluaastast

Ettevalmistus: 1) pildistada kümmet mängutoas asuvat punkti, fotod ära nummerdada (sh arvestada, et võistkonnad ei stardiks kõik samasse punkti) ning need välja printida. Koopiate arv on vastavuses võistkondade arvuga. 2) igale fotole (punktile) mõelda 1 tegevus/ ülesanne ning need puntidesse viia (nt lisa 1). 3) mängujuht (asub stardis) annab peale iga ülesande sooritamist uue vihje (foto). 4) ajamõõtmiseks on vaja stopperit, sobib ka telefoni stopper 5) võitja võistkonnale auhinna ostmine

Mängu kirjeldus: Sünnipäeva külalised (lapsed ning ka täiskasvanud) jaotatakse võrdsetesse võistkondadesse ning iga võistkonna kapten saab mängujuhilt esimese vihje (foto). Iga mängujuhilt saadud foto suunab võistkonna uude punkti, kus nad peavad sooritama seal etteantud ülesande. Aeg hakkab jooksma, kui mängujuht ütleb sõna „START“.

Võidab see võistkond, kes kõik punktid korrektselt sooritab. Loeb nii aeg kui ülesande täitmine.

LISA1

1) Start (esimene foto)

2) LEIA MÄNGUTOAST 10 PUNAST PALLI NING VII NEED MÄNGUJUHILE

3) LAULGE JA TANTSIGE KOOS „KES AIAS?“ (Kes aias, kes aias? Mesilane aias. Mis nimi, mis nimi? …… tema nimi, käi läbi. Käi läbi. Käi läbi roosipõõsaste ja otsi kohta kus sa saad. Ja lükka teine sisse)

4) LEIDKE 1 SININE KAMM/HARI JA VIIGE MÄNGUJUHILE

5) KALLISTAGE SÜNNIPÄEVALAST

6) MITU TOOLI ON PUHKENURGAS?

7) MITU TUBA ON MÄNGUTOAS?

8) MESITERDAGE/ JOONISTAGE SÜNNIPÄEVALAPSELE ILUS KAART (EELDAB PABERIT JA PLIIATSEID)

9) MITU LEPATRIINUT ON MÄNGUTOAS TALLINNAS (MÄU MÄUS)?

10) TEHKE 10 PRÄÄKSUGA KÜKKI

Mängutuba Tallinnas

Mängutuba Tallinnas