Mänguideed vol 3 - Laste sünnipäevad

Et laste sünnipäevad kulgeks lõbusalt

Kolm mängu laste sünnipäevaks.

  • KES SAAB PIHTA?

Ettevalmistus:

Vaja läheb: pulk, nööri, ämbrit ja 10 pallimere palli

Mängu kirjeldus: siduge pulga külge nöör, riputage selle otsa ämber, lükake see kiikuma. Igal mängijal on kümme pallimere palli. Võidab mängija, kes neid kolme meetri kauguselt kõige rohkem sisse viskab.

  • TELEFON

Telefon on traditsiooniline sünnipäevamäng, mis sobib mängida nii sees, kui väljas.

Mängu kirjeldus: kõik sünnipäevalised istuvad kõrvuti ritta, esimene sosistab mingi sõna järgmisele kõrva, kes omakorda sosistab selle edasi jne, kuni rea viimane ütleb välja sõna, mis tema kõrvu jõudis. Tavaliselt erineb esialgne sõna viimasest nagu öö ja päev, mispeale hakatakse tagant ettepoole küsitlema, mis sõna kellelegi kõrvu jõudis. See, kes esimesena moondunud sõna edasi ütles, kukub mängust välja.

  • UKA-UKA, MINA PRII!

Sihtgrupp: koolilapsed

Uka-uka, Lõuna-Eestis ka tuntud nimega trihvaa, on lõbus lastemäng, ning seda vahvam on seda täiskasvanutel mängida.

Mängu kirjeldus: üks inimene hakkab ukakaks. Tema ülesanne on lugeda sajani ning hakata siis peitupugenud kaaslasi otsima. Tegu pole, aga lihtsa peitusemänguga. Samal ajal peavad laiali jooksnud inimesed püüdma ilma ukaka nägemata joosta varem kokkulepitud koha juurde, et lüüa käega vastu mängutoa seina ja hüüda: “Uka – uka, mina prii!” Ukaka ülesanne on mõnda põgenikest märgates sama koha juurde joosta ja hüüda: “Uka – uka, Kaarel (näiteks) kinni!” Hüütu peab peidust välja tulema ning on mängust välja langenud. Võitjad on kõik need, kellel on õnnestunud end priiks hüüda, kaotajad aga need, kes kinni löödud.

Mängutuba Tallinnas

Mängutuba Tallinnas