Mänguideed vol 3 -Laste sünnipäevad

Et laste sünnipäevad kulgeks lõbusalt

Kolm mängu laste sünnipäevaks.

  • VALGUSFOOR

Ettevalmistus: Esmalt tuleb kokkuleppida, kus võiksid asetseda nö kolm paralleelset joont. Mängukirjeldus: üks sünnipäevalistest valitakse valgusfooriks, tema läheb keskmise joone juurde ja seisab seljaga teiste poole, teised on ühe äärmise joone taga.

Foor hüüab ühe värvi. Foori juurest saavad läbi kaugema joone taha, need, kel on riietuses nõutud värv ette näidata (piisab kasvõi natukene mustri see). Kel seda värvi pole, peab kuidagi jooksuga läbi foori saama. Juhul kui Foor jooksja kinni püüab, saab jooksikust järgmine foor. Võitjaid pole, kuid on palju mängulusti.

  • KIRBURÖÖV

Ettevalmistus: vaja 4x võistlejate arvuga pesulõkse, võistlejad kinnitavad pesulõksud ehk kirbud enda külge.

Mängu kirjeldus: Mängujuhi märguande peale hakkavad kõik üksteist taga ajama ning püüavad kaasmängijatelt pesulõkse ara võtta. Kui kõik riided on pesulõksudest ehk kirpudest priid, mäng läbi. Võidab see, kellel õnnestus teistelt kõige rohkem kirpe röövida.

  •  TEE Nr. X

Ettevalmistus: mängujuht mõtleb välja 4 tegevust ning nummerdab need ära. Ühtlasi on need käsklused, mida mängijad peavad täitma, Tegevused võivad olla sellised:

1 – kükita

2 – plaksuta

3 – hüppa üles

4 – tõsta käed üles

Mängu kirjeldus: esiteks loeb mängujuht nr ja käsklused aeglaselt ette ning kõik jätavad meelde, milline tegevus iga nr kokku käib. Järgmiseks ütleb mängujuht nr 1- 4 ning mängijad peavad tegema seda mida nr märgib. Pärast prooviringe hakkab võistlus pihta ja see, kes valesti teeb langeb välja.

Mängutuba Tallinnas

Mängutuba Tallinnas